Mszczonowianka postawiła się liderowi

11 czerwca 2024, godz. 23:01, 115 wyświetleń

W rozegranym we wtorek 11 czerwca w spotkaniu 10 kolejki Warszawskiej IV Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych zespół Mszczonowianki 2012 długo stawiał opór liderowi tabeli Żyrardowiance 2012 ale ostatecznie przegrał z nim 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych Adama Sucheckiego i Patryka Cieplaka zdobył Alan Wójcik

Przystępując do meczu derbowego z Żyrardowianką na swoim terenie zespół Mszczonowianki chciał potwierdzić dobrą dyspozycję z ostatnich spotkań. Żyrardowianka natomiast chciała potwierdzić, że nie przypadkowo jest drużyną, która nie straciła żadnego punktu.

Samo spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gości z Żyrardowa, którzy już w swojej pierwszej akcji meczu za sprawą Jana Kaczorowskiego objęli prowadzenie 1:0 od 1 minuty meczu. W kolejnych minutach mimo że drużyna przyjezdna tworzyła okazje na podwyższenie wyniku, dość niespodziewanie sama naraziła się na kontrę. W 15 minucie prostopadłe podanie Antoniego Nazaruka wykorzystał Alan Wójcik i mieliśmy remis 1:1.

Po zdobytej bramki mecz się wyrównał a oba zespoły postawiły na grę ofensywną, która powinna doprowadzić do zmiany wyniku. W drużynie prowadzonej przez Adama Sucheckiego i Patryka Cieplaka jak zwykle grę swojego zespołu ciągnął Jakub Skórzyński, który swoimi indywidualnymi akcjami siał popłoch w obronie rywala. Z kolei wśród Żyrardowian na uwagę zasługuje aktywna postawa strzelca bramki Jana Kaczorowskiego, czy też byłego zawodnika Mszczonowianki Ignacego Zielińskiego. Do przerwy jednak rezultat spotkania nie uległ zmianie i we Mszczonowie był remis 1:1.

Również bardzo wyrównana była druga połowa a gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów to nieoczekiwanie dla zespołu miejscowego uchodząca za faworyta Żyrardowianka zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw w 77 minucie po centrze z rzutu rożnego niefortunną interwencją we własnym polu karnym popisał się jeden z zawodników ze Mszczonowa a w 79 minucie rezultat spotkania ustalił Jan Kaczorowski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości z Żyrardowa 3:1.

Skład Mszczonowianki: Maksym Cyranowicz, Miłosz Dudek, Karol Chełmiński, Marcin Słomczyński, Alan Śliwiński, Oliwier Świdziński, Antoni Nazaruk, Alan Wójcik, Masym Karpa, Jakub Niewczas, Jakub Skórzyński, Jan Kruczyński

Skład Żyrardowianki: Krzysztof Brajer, Krzysztof Kalkuciński, Piotr Kuleta, Leon Adamczyk, Jonathan Michalak, Antoni Derda, Jan Kaczorowski, Ignacy Zieliński, Oskar Białobrzeski, Kasewry Sowiński, Dawid Załuska, Alan Zalewski, Mikołaj Kryk, Antoni Wojtas, Aleks Majchrzak, Łukasz Grzelak