Mszczonowianka gra dalej

02 października 2024, godz. 09:45, 179 wyświetleń

W rozegranym we wtorek 1 października w spotkaniu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski okręgu Warszawskiego zespół Mszczonowianki pokonał w Warszawie grającego na codzień w Lidze Okręgowej drużynę PRO Warszawa 2:1. Autorem obu bramek dla podopiecznych Piotra Kocęby był Patryk Kroc

Spotkania w rozgrywkach o Puchar Polski nigdy nie są łatwe dla teoretycznego faworyta, ponieważ te rozgrywki lubią rządzić się swoimi prawami. Po raz kolejny trener Mszczonowianki Piotr Kocęba dał szansę zawodnikom, którzy nie mieli szansy zaprezentować się w pełnym wymiarze czasowym podczas rozgrywek ligowych ale również ty, którzy nie mogą grać ze względu na karencję za żółte kartki.

Mecz sam od początku był podobny do tego co miało miejsce w poprzednim tygodniu w Pruszkowie ze Zniczem ale tym razem goście ze Mszczonowa już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy meczu. W 22 minucie otworzyli wynik meczu a w 44 minucie ustalili rezultat po pierwszej połowie. Autorem obu bramek dla Mszczonowianki był Patryk Kroc

Po przerwie podopieczni Piotra Kocęby kontrolowali przebieg meczu a celem gospodarzy było zdobycie bramki, która dała by nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji. Udało im się to w 90 minucie za sprawą Pawła Basiuka. Na więcej jednak ambitnie walczącej drużynie ze stolicy zabrakło czasu i to Mszczonowianka po wygranej 2:1 mogła się cieszyć z awansu do kolejnego etapu.

Skład PRO: Jakub Żołędowski, Błażej Romaniuk(70'Konrad Bieniek), Krzysztof Wingralek, Szymon Michoński(70'Piotr Jamroż), Patryk Kultys, Dawid Pałys-Rydzik(75'Paweł Basiuk), Adrian Gapczyński(46'Marcel Stec), Kamil Marczak(55'Piotr Milewski), Kacper Cetlin, Igor Ruciński(55'Miłosz Watkowski), Bartosz Rudnik(75' Maciej Stachurski)

Skład Mszczonowianki: Szymon Romański, Kacper Nowak (58'Adam Stankiewicz), Piotr Petasz, Adam Dudziński, Patryk Kroc(75'Krystian Białas), Władysław Tsurkan(58'Władysław Bobrow), Piotr Wójcik(75'Kamil Łojszczyk), Leon Falecki (46'Łukasz Racis), Jakub Przybył(46'Paweł Gierach), Damian Pociech(46'Dawid Jarczak), Stanisław Kania

PRO Warszawa - Mszczonowianka 1:2(0:2)

Bramki: Paweł Basiuk - PRO; Patryk Kroc - 2 - Mszczonowianka

Żółte kartki: Dawid Pałys-Rydzik, Miłosz Watkowski, Maciej Stachurski - PRO