Mszczonowianka pokazała charakter

28 września 2024, godz. 21:24, 156 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 28 września w spotkaniu 9 kolejki „Syty Król” IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki mimo że przegrywał 0:2 to ostatecznie pokonał w Żyrardowie drużynę Talentu Warszawa 4:2. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Adam Stankiewicz 2, Damian Pociech i Maciej Wojciechowski

Przystępując do meczu z Talentem Warszawa wszyscy we Mszczonowie wiedzieli, że drużyna ta mimo że jest beniaminkiem ligi to, już nie jednej drużynie punkty w tym sezonie potrafiła zabrać. Zatem aby myśleć o wygranej drużyna prowadzona przez Piotra Kocębę musiała zachować koncentrację i wystrzegać się prostych błędów. Mimo początkowych trudności mszczonowianie zdołali osiągnąć swój cel i wygrać ten mecz.

Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości z Warszawy, którzy dość szybko objęli prowadzenie. W 12 minucie po centrze Jacka Rucińskiego zamieszanie powstałe w polu karnym wykorzystał Krystian Tymendorf i Talent objął prowadzenie 1:0. W 15 minucie warszawianie poszli za ciosem. Krzysztof Możdżonek zagrał prostopadle do Oskara Kopra. Ten przeprowadził indywidualną akcję zakończoną zdobyciem drugiego gola i Talent podwyższył prowadzenie na 2:0. W 17 minucie z kolei po centrze Jacka Rucińskiego tylko nieczysto przyjęta futbolówka uratowała miejscową drużynę przed utratą trzeciego gola. Dopiero po 25 minutach Mszczonowianka powoli zaczęła wychodzić z kolan. Sygnał do tego dał Adam Stankiewicz, który wykorzystał podanie Igora Tomaszewskiego i pięknym strzałem w samo okienko z okolicy 32 metrów zdobył bramkę kontaktową. Talent prowadził już tylko 2:1. W 33 minucie po centrze Damian Pociecha błąd bramkarza, który wypuścił z rąk prostą piłkę popełnił bramkarz wykorzystał Adam Stankiewicz i w Żyrardowie mieliśmy już remis 2:2. W 36 minucie zaś prostopadłe zagranie Leona Faleckiego wykorzystał Damian Pociech i Mszczonowianka objęła prowadzenie 3:2. W 41 minucie piłkarze Talentu powinni wyrównać ale po centrze Michała Kochanowskiego z rzutu rożnego zamykający całą akcję Marcin Oleksiak uderzył tylko w boczną siatkę. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:2.

Po przerwie mimo początkowego zrywu gości to Mszczonowianka w 62 minucie miała bardzo dobrą szansę na zmianę wyniku. Wszystko przez faul na Pawle Gierachu. Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany. Golkiper jednak wyczuł jego intencje i utrzymał swój zespół w grze. W 65 minucie z kolei to warszawianie domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z obrońców ze Mszczonowa. Sędzia pozostał jednak niewzruszony i kazał grać dalej. W 70 minucie w odpowiedzi dwie okazje na zdobycie bramki zmarnował Paweł Gierach ale w 72 minucie był już bezradny przy rzucie karnym wykonanym przez Macieja Wojciechowskiego. Mszczonowianka podwyższyła wynik na 4:2. Im bliżej końca meczu tym zespół Talentu starał się zdobyć bramkę kontaktową jednak dobrze zorganizowana obrona drużyny prowadzonej przez Piotra Kocęby na to nie pozwoliła. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Mszczonowianki 4:2, która dzięki tej wygranej i remisie Ursusa z Przasnyszem awansowała na 5 miejsce w tabeli. W najbliższym tygodniu Mszczonowian czekają kolejne dwa spotkania. Najpierw w środę 2 października starcie w Pucharze Polski z grającym w Lidze Okręgowej drużyną Pro Warszawa a następnie w sobotę 5 października o 14:00 w Józefowie z tamtejszą Józefovią.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Maciej Wojciechowski, Paweł Gierach(83'Patryk Kroc), Władysław Bobrow, Jakub Przybył, Leon Falecki, Adam Stankiewicz(75'Łukasz Racis), Kamil Łojszczyk, Igor Tomaszewski(83'Stanisław Kania), Damian Pociech(66'Władysław Tsurkan), Krystian Białas

Skład Talentu: Andrzej Nidzgorski, Marcin Oleksiak, Piotr Miszczuk, Krystian Mianowicz, Krzysztof Możdżonek(58'Jan Grzybowski), Jacek Ruciński, Oskar Koper(83'Bartosz Malicki), Krystian Wieczorek, Toshiya Inoue(83'Józef Chorosiński), Michał Kochanowski(65'Mateusz Kowalski), Krystian Tymendorf(74'Maciej Grabicki)

Mszczonowianka – Talent Warszawa 4:2(3:2)

bramki: Adam Stankiewicz 2, Damian Pociech, Maciej Wojciechowski – Mszczonowianka; Krystian Tymendorf, Oskar Koper – Talent

żółte kartki: Leon Falecki – 2, Krystian Białas, Daniel Leszczyński – Mszczonowianka

czerwona kartki: Leon Falecki – za 2 żółte - Mszczonowianka