Przegrana po karnych

09 października 2024, godz. 21:04, 71 wyświetleń

W rozegranym w środę 9 października w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Warszawa zespół Mszczonowianki przegrał po rzutach karnych w Karczewie z tamtejszym Mazurem Karczew i odpadli z dalszej rywalizacji. Po 90 minutach było 0:0.

Przystępując do spotkania pucharowego w Karczewie z tamtejszyn Mazurem wszyscy we Mszczonowie mieli nadzieje, że po trudnej walce uda się przejść do kolejnej rundy. Jak się później okazało tego celu nie udało się zrealizować.

Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem a w pierwszej połowie trudno było o sytuacje z obu stron oprócz jednego strzału drużyny z Karczewa.

Po przerwie dość szybko drużyna ze Mszczonowa musiała grać w dziesiątke po drugiej żółtej kartce dla Piotra Wójcika. Mimo wszystko, to właśnie podopieczni Piotra Kocęby mieli najlepszą okazję na zmianę wyniku. W 55 minucie okazji sam na sam z golkiperem rywala niewykorzystał Stanisław Kania. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0 a o losach całej rywalizacji musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze z Karczewa, którzy ostatecznie wygrali 5:3 i to oni awansowali do półfinału. Mszczonowianie zaś mogą teraz skupić się na rywalizacji w lidze a marzenia o dobrej grze w Pucharze muszą odłożyć do nowego sezonu.

Skład Mazura: Błażej Niezgoda, Jan Kwiatkowski(46'Bogdan Mytsyk), Mateusz Pędowski(74'Maksylian Bąk), Dominik Staluszka(46'Jan Zboina), Bartłomiej Sobków(46'Kacper Łukasik), Stanisław Staszczuk(46'Kamil Waśniowski), Piotr Celiński, Maciej Łatka(46'Wojciech Trochim), Filip Wojtaś, Antoni Piekut, Ilja Radkiewicz

Skład Mszczonowianki: Szymon Romański, Władysław Bobrow, Jakub Przybył, Patryk Kroc(75'Paweł Gierach), Adam Dudziński(68'Maciej Wojciechowski), Kamil Łojszczyk(40'Dawid Jarczak), Piotr Wójcik, Leon Falecki(68'Igor Tomaszewski), Stanisław Kania(57'Damian Pociech), Władysław Tsurkan(57'Adam Stankiewicz), Łukasz Racis(75'Krystian Białas)

Mazur Karczew – Mszczonowianka 0:0 karne: 5:3

żółte kartki: Jan Kwiatkowski, Piotr Celiński, Jan Zboina - Mazur; Piotr Wójcik -2, Robert Nowecki - kierownik - 2, Adam Dudziński, Kamil Łojszczyk - Mszczonowianka

czerwona kartka: Piotr Wójcik – za 2 żółte