Remis na zakończenie sezonu

23 czerwca 2024, godz. 00:08, 208 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 22 czerwca w spotkaniu 34 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki zremisował na własnym boisku z Błonianką 1:1. Bramkę dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobył Gracjan Grot

Od początku spotkania widać było, że oba zespoły do tego meczu przystąpiły z różnymi celami. Mszczonowianka chciała pozytywnie go zakończyć nie grając już o nic prócz dobrego nastroju przed wakacjami a na Błoniance ciążyła presja zespołu, który może zaliczyć drugi spadek zrzędu w wypadku porażki.

Sam mecz dobrze rozpoczął się dla Mszczonowian, którzy w 14 minucie objęli prowadzenie. Po prostopadłym zagraniu Piotra Ćwikowskiego Gracjan Grot po wejściu z piłką w pole karne i pięknym strzale w okienko otworzył wynik spotkania, dzięki temu Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. W 20 minucie spotkania goście z Błonia mogli szybko odrobić straty, ale strzał Szymona Śmiecińskiego pewnie obronił parując zdjęcia na rzut rożny bramkarz Daniel Leszczyński. W 33 minucie z kolei drużyna przyjezdna wywalczyła rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Mroczek i od tego momentu był remis 1:1. W 41 minucie z kolei goście powinni wyjść na prowadzenie ale najpierw rzut karny chciał wywalczyć Bartosz Mroczek a chwilę później były piłkarz Mszczonowianki Maciej Nalej niewykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem a w 43 minucie Bartosz Mroczek posyła piłkę nad bramką. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po przerwie oba zespoły postawiły na grę ofensywną a każda z nich chciała znaleźć sposób na zmianę wyniku i zrealizować swój cel jakim było zwycięstwo. Więcej z gry w tej cześci meczu mieli mszczonowianie, którzy powinni rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Na przeszkodzie stanął im jednak dobrze dysponowany tego dnia golkiper z Błonia Mateusz Baran, który poradził sobie bardzo dobrze ze strzałami Adama Stankiewicz, Łukasza Racisa, czy też sytuacją sam na sam z Władysławem Tsurkanem. Ostatecznie mecz kończy się remisem 1:1, który jak się później okazało wystarczył drużynie z Błonia do utrzymania a Mszczonowiance na zakończenie sezonu na 6 miejscu. Teraz przed obiema zespołami okres urlopowy, który zakończy się rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Piotra Kocęby wznowią treningu w poniedziałek 8 lipca.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Łukasiak, Władysław Bobrow, Paweł Gierach(90'Adrian Nowecki), Władysław Tsurkan, Leon Falecki(62'Łukasz Racis), Jakub Przybył(88'Piotr Wójcik), Piotr Ćwikowski, Damian Pociech(80'Jakub Sokołowski), Patryk Kubicki(62'Adam Stankiewicz), Gracjan Grot(80'Pawło Paduk)

Skład Błonianki: Mateusz Baran, Patryk Kostyk, Hubert Władyka, Arkadiusz Niezgoda, Arkadiusz Zajączkowski, Jakub Karabin, Krystian Matwiejczuk(64'Jakub Grzeszak), Kacper Chojnowski, Bartosz Mroczek, Maciej Nalej, Szymon Śmieciński(69'Dariusz Zjawiński)

Mszczonowianka – Błonianka 1:1 (1:1)

bramki: Gracjan Grot – Mszczonowianka, Bartosz Mroczek – Błonianka

żółte kartki: Daniel Leszczyński, Jakub Łukasiak, Damian Pociech – Mszczonowianka; Patryk Kostyk, Bartosz Mroczek, Arkadiusz Niezgoda, Kacper Chojnowski - Błonianka