Stadion Żyrki wciąż szczęśliwy

13 października 2024, godz. 19:17, 140 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 13 października w spotkaniu 11 kolejki „Syty Król” IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał w Żyrardowie drużynę Wilgi Garwolin 3:0. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Krystian Białas, Paweł Gierach i Damian Pociech. Jednocześnie był to czwarty mecz na stadionie Żyrardowianki i czwarty wygrany.

Przystępując do meczu z Wilgą Garwolin wszyscy zespół Mszczonowianki chciał pokazać się z lepszej strony, niż to miało miejsce w ostatnim meczu Pucharu Polski z Mazurem Karczew. Mimo początkowych trudności udało im się to, jednak o zwycięstwie tego zespołu zadecydowała druga lepsza połowa.

Od początku spotkania zespół Mszczonowianki chciał narzucić swój styl gry zespołowi z Garwolina a ten skutecznie przeszkadzał w tym przeszkadzał poprzez bardzo dobre obrony bramkarza Andrieja Szkwarkowa, który we wspaniałym stylu obronił Jakuba Przybyła z 32 minuty, czy też mszczonowianie byli nieskuteczni. Dowodem tego były zmarnowane szanse na gola w wykonaniu Kamila Łojszczyka, Macieja Wojciechowskiego, Krystiana Białasa i Pawła Gieracha.

Najlepsze szansę na zmianę wyniku w tej części spotkania mieli jednak piłkarze Wilgi, którzy dwukrotnie powinni pokonać stojącego w bramce Mszczonowianki Daniela Leszczyńskiego. Najpierw w 27 minucie jego umiejętności sprawdził były jego kolega z drużyny Gracjan Grot, a w 41 minucie golkiper miejscowej drużyny miał szczęście po strzale Grzegorza Piesio, po którym futbolówka odbiła się od słupka a następnie trafiła w jego ręce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Mszczonowianka remisowała z Wilgą Garwolin 0:0.

Po przerwie lepiej zaczęli grać mszczonowianie, którzy w 56 minucie przełamali pecha i w końcu otworzyli wynik meczu. Krystian Białas zagrał na skrzydło do Damiana Pociecha ten wycofał do Macieja Wojciechowskiego, którego strzał obronił bramkarz Wilgi Andriej Szkwarkow, ale piłka spadła prosto pod nogi Krystiana Białasa, a ten po przełożeniu piłki na lepszą nogę pewnym strzałem zdobył bramkę a Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0.

W 61 minucie podopieczni Piotra Kocęby poszli za ciosem. Piłkę w środku pola rywalom zabrał ofensywnie usposobiony obrońca Mszczonowianki Paweł Gierach, który zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną zdobyciem drugiej bramki po płaskim strzale po ziemi z okolicy 21 metrów i Mszczonowianka prowadziła już 2:0. W 75 minucie jak się później okazało wynik meczu ustalił Damian Pociech, który wykorzystał zagranie Pawła Gieracha. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała drużynę Wilgi Garwolin 3:0 i dzięki temu dopisała na swoje konto kolejną już siódmą w tym sezonie pełną pulę, a czwartą na stadionie Żyrardowianki. Po 11 kolejkach z dorobkiem 23 punktów podopieczni Piotra Kocęby zajmują piąte miejsce. Za tydzień zaś mszczonowianie zagrają kolejny mecz ligowy. Tym razem w sobotę 19 października o 15:00 w Przasnyszu z tamtejszym MKS-em Przasnysz.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Kacper Nowak, Maciej Wojciechowski (83'Adam Dudziński), Paweł Gierach(87'Stanisław Kania), Władysław Bobrow, Igor Tomaszewski (78'Leon Falecki), Kamil Łojszczyk(87'Piotr Wójcik), Adam Stankiewicz (75'Władysław Tsurkan), Jakub Przybył, Damian Pociech(83'Patryk Kroc), Krystian Białas(75'Łukasz Racis)

Skład Wilgi: Andriej Szkwarkow, Karol Haber, Dmitrij Pawlisz(59'Kacper Zalewski), Kirił Szokurow(69'Oliwier Jakubaszek), Kacper Wieczorek, Damian Papiernik (69'Miguel Bustos), Grzegorz Piesio(75'Jakub Mianowski), Ignacy Morawski, Kamil Wójcik(69'Kacper Kowalski), Szymon Rudzki, Gracjan Grot(75'Marek Kwiatkowski)

Mszczonowianka – Wilga Garwolin 3:0(0:0)

Bramki: Krystian Białas, Paweł Gierach, Damian Pociech – Mszczonowianka

żółte kartki: Kamil Łojszczyk, Władysław Bobrow – Mszczonowianka; Kamil Wójcik - Wilga