Świt jednak lepszy

13 lipca 2024, godz. 21:16, 359 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 13 lipca zespół Mszczonowianki przegrał w pierwszym sparingu przed nowym sezonem w piłkarskiej Syty Król IV ligi mazowieckiej w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobył Łukasz Racis.

Spotkanie to w pierwszej połowie było wyrównanym widowiskiem goście ze Mszczonowa nieprzestraszyli się wyżej notowanego rywala i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie jednak uwidoczniła się przewaga trzecioligowca. Pierwsza bramka padła już w 53 minucie i Świt prowadził 1:0 po bramce samobójczej. Goście ze Mszczonowa nie poddali się i w 71 minucie za sprawą Łukasza Racisa doprowadzili do remisu 1:1. O tym, że to jednak nowodworzanie mają lepszy zespół zadecydowała końcówka. W 79 minucie miejscowi znów objęli prowadzenie 2:1 po strzale Arkadiusza Gajeeskiego a wynik spotkania w 81 minucie ustalili sami zawodnicy ze Mszczonowa zaliczając drugie trafienie samobójcze. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Świtu 3:1.

Dla podopiecznych Piotra Kocęby mimo porażki była to wartościowa lekcja od wyżej notowanego rywala. W najbliższym tygodniu Mszczonowiankę czekają dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w najbliższą środę 17 czerwca o 17:30 w Sierakowicach z innym zespołem z trzeciej ligi Unią Skierniewice a w sobotę 20 czerwca o 11:00 mszczonowianie zagrają w Karczewie z tamtejszym Mazurem Karczew.

Skład Mszczonowianki I połowa: Daniel Leszczyński, Adrian Nowecki, Jakub Przybył, Leon Falecki, Stanisław Kania, Damian Pociech, Paweł Gierach i 4 zawodników testowanych

Skład Mszczonowianki II połowa: Mateusz Sadowski, Adrian Nowecki, Kamil Łojszczyk, Igor Tomaszewski, Władysław Tsurkan, Łukasz Racis, Adam Stankiewicz, Krystian Białas i 3 zawodników testowanych