Troszyn o bramkę lepszy

15 czerwca 2024, godz. 18:21, 216 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 15 czerwca w spotkaniu 33 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki przegrał w Troszynie z tamtejszym K.S CK Troszyn 0:1

Przystępując do meczu w Troszynie z walczącym o drugie miejsce na koniec sezonu zespołem gospodarzy wszyscy we Mszczonowie wiedzieli, że podobnie jak to miało miejsce na jesieni mecz będzie ciężki i aby zdobyć co najmniej punkt, to będą musieli wznieść się na wyżyny swych umiejętności.

Od początku spotkania to zespół miejscowy był bardziej zaangażowany i ambitny szybko narzucając swój styl gry. Potwierdziło się to w 15 minucie, kiedy to bardzo dobre podanie Jakuba Tyski wykorzystał Kacper Matusiak i Troszyn objął prowadzenie 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie ustawiona na grę z kontry Mszczonowianka próbowała nawiązać wyrównaną walkę ze swoim rywalem ale w ostatnim momencie brakowało jej skutecznego wykończenia. Okazje marnowali m.in. Adam Stankiewicz, Paweł Gierach, czy też Piotr Ćwikowski.

Przeciwnicy natomiast też mieli swoje okazje ale tylko dzięki skutecznym interwencjom swojego bramkarza Daniela Leszczyńskiego, który zatrzymał strzały m.in. Kacpra Matusiaka czy też Luisa Beniteza zawdzięczali to, że nie stracili, zespół prowadzony przez Piotra Kocębę zawdzięczał, że nie stracił już żadnej bramki. Ostatecznie jednak spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 1:0. Za tydzień drużyna Mszczonowianki zakończy sezon piłkarski 2023/2024 meczem domowym z broniącą się przed spadkiem do V ligi Błonianką. Spotkanie to odbędzię się w sobotę 22 czerwca o godzinie 17:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Władysław Bobrow, Piotr Petasz, Jakub Skibiński(68'Jakub Sokołowski), Paweł Gierach, Piotr Wójcik(60'Leon Falecki), Łukasz Racis, Piotr Ćwikowski, Adam Stankiewicz, Władysław Tsurkan, Gracjan Grot(68'Pawło Paduk)

K.S CK Troszyn – Mszczonowianka 1:0(1:0)

bramka: Kacper Matusiak - Troszyn